  • Mfr # WWMG07116185
  • Zoro # G3332679
Thickness
0.8 mm
Overall Height
7.1 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
WWMG07116185
Thickness
0.8 mm
Overall Height
7.1 mm
Max. Outside Dia.
225 mm
Inside Diameter - Minimum
204.2 mm
Outside Diameter - Maximum
225 mm
Material
High Carbon Steel
Deflection @ Load
7.11 mm