  • Mfr # WWMG11184672
  • Zoro # G3333701
Thickness
0.8 mm
Overall Height
11.2 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
WWMG11184672
Thickness
0.8 mm
Overall Height
11.2 mm
Max. Outside Dia.
170 mm
Outside Diameter - Maximum
170 mm
Inside Diameter - Minimum
156.4 mm
Material
High Carbon Steel
Deflection @ Load
11.18 mm