  • Mfr # MW1250070030S
  • Zoro # G813364662
Thickness
0.019 in
Overall Height
0.7 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MW1250070030S
Thickness
0.019 in
Overall Height
0.7 in
Outside Diameter - Maximum
1.25 in
Details
Item
Multi-Wave Disc Spring
Plain
Spring Rate
94.9 lb/in
Disc Type
Multi-Wave
Description
Multi-Wave Disc Spring, 17-7 PH Stainless Steel, Finish Plain, Thickness 0.019 in, Overall Height 0.7 in, Package Quantity 5