  • Mfr # SPEC-N3PK-M20-D11
  • Zoro # G514632381
/ea
Key Features
Includes
Hammer, Pry Bar, Nail Set
Color
Black, Tan
Width
7.09 in
Overall Length
16.54 in
Material
Steel, Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SPEC-N3PK-M20-D11
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Width
7.09 in
Overall Length
16.54 in
Details
Includes
Hammer, Pry Bar, Nail Set
Color
Black, Tan
Material
Steel, Rubber
Description
  • •Tool Set Includes 20 oz Nailing Hammer, 11" Molding Pry Bar, 3-Piece Nail Set
  • •25% lighter head for sniper-controlled swing
  • •Precision ground hollow-point tips for slip-free nail setting
  • •Includes 1/32-in, 2/32-in and 3/32-in nail sets
  • •Up to 20% lighter, high carbon steel design for sniper control