  • Mfr # QO330MQ200RB
  • Zoro # G3298452
Main Circuit Breaker or Main Lug
Convertible Main Circuit Breaker
Short Circuit Current Rating
25kA
Height
39.38 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QO330MQ200RB
Height
39.38 in
Width
14.77 in
Depth
4-1/2 in
Min. Wire Size
AWG 4
Amps
200A
Short Circuit Current Rating
25kA
Included Enclosure Cover
Surface Cover
Recommended Surface Cover
Included
Enclosure NEMA Rating
NEMA 3R
Recommended Ground Bar Kit
1D370
For Use With
QO Mini Circuit Breaker
Cover Closure Method
Door Latch
23 Degrees F
Cover Attachment Style
Side Hinge
Location
Outdoor
Primary/Ambient Air Temp.
-5°C || 40°C