  • Mfr # BGA261252
  • Zoro # G3976923
Amps
125A
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
BGA261252
Country of Origin
Mexico
Width
2.12 in
Height
5.39 in
Max. Wire Size
2/0 AWG (Cu/Al)
Min. Wire Size
14 AWG (Cu/Al)
Amps
125A
Max. AIR Rating
65kA at 240V AC
Phase Connection
AC
DC Voltage Rating
250V DC