  • Mfr # ATH125-39
  • Zoro # G1202424
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Size
24 x 39"
Sleeve Length
39 in
Material
Thermonol ( 19 oz )
Fabric Weight
19 oz
Width
24 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
ATH125-39
Country of Origin
United States
Dimensions
Size
24 x 39"
Sleeve Length
39 in
Width
24 in
Details
Item
Aluminized Apron
Material
Thermonol ( 19 oz )
Fabric Weight
19 oz
Closure Type
Snaps
Apron Type
Bib Apron
Closure Style
Snap Drawstring
Garment Type
Apron
Aluminized Material
Thermonol
Waist Closure
Adjustable Snaps
Includes Lining
No
Description
Aluminized Material Thermonol, Apron Type Bib Apron, Closure Style Snap Drawstring, Fabric Weight 19 oz, Includes Lining No, Item Aluminized Apron, Length 39 in, Size 24 x 39 In., Waist Closure Adjustable Snaps, Width 24 in, Garment Type Apron