  • Zoro # G500489777
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Includes
(4) M12 Hex Drive Cap Screws and Washer
Features
Legs Mount Onto Plates at the Bottom of the Table, Leveling Feet with Spindles
Load Capacity
2,000 kg
Number of Surfaces
4
For Use With
PRO28 Welding Table
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
T28-81005
Zoro #
G500489777
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Height
500 mm
Overall Height
19.7 in
Details
Item
Fixed Table Leg
Includes
Features
Load Capacity
2,000 kg
Number of Surfaces
4
For Use With
PRO28 Welding Table
Work Surface Pattern
28mm CNC machined, 100mm grid pattern
Product Type
Table Leg
Compatible With
Alpha 28 Welding Table
Holding Capacity
4,409 lb
Description
Fixed Table Leg, Compatible With Alpha 28 Welding Table, Features Legs Mount Onto Plates at the Bottom of the Table, Leveling Feet with Spindles, Holding Capacity 4,409 lb, Includes (4) M12 Hex Drive Cap Screws and Washer, Overall Height 19.7 in, Product Type Table Leg, Work Surface Pattern 28mm CNC machined, 100mm grid pattern