  • Mfr # WEZ11016ES02-10
  • Zoro # G401016157
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Series
WEZ
Cutting Dia.
16.00mm
Overall Length
55.00mm
Number of Inserts Required
2
Material - Machining
Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
WEZ11016ES02-10
Country of Origin
Japan
Dimensions
Cutting Dia.
16.00mm
Overall Length
55.00mm
Shank Dia.
10.00mm
Shank Length
30.00mm