Supermicro SuperChassis 700W/750W 1U RackmountServerChassis(Blk), CSE-113TQ-R700WB CSE-113TQ-R700WB
SuperChassis 700W/750W 1U RackmountServerChassis(Blk), CSE-113TQ-R700WB (Discontinued)
  • Mfr # CSE-113TQ-R700WB
  • Zoro # G6718136
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
CSE-113TQ-R700WB
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Width
17.2 in
Depth
23.5 in
Height
1.7 in
Details
Item
Server Case
Color
Black
Series
SC113
Mounting
Rack
Input Voltage
110V AC, 220V AC
Number of Power Supplies Supported
2
Number of Expansion Slots
3
Motherboard Supported
EATX
Number of Fans Installed
4
Number of Total Expansion Bays
9
Power Supply Wattage
700 W
Compatible Rack Unit
1U
Number of Power Supplies Installed
2
Number of Fans Supported
4
Number of External 2.5" Bays
8
Number of External 5.25" Bays
1
Power
700 W
Description
SuperChassis CSE-113TQ-R700WB 700W/750W 1U Rackmount Server Chassis (Black)