  • Mfr # 15CA12-12
  • Zoro # G1522507
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Temp. Range
-40 Degrees to 200 Degrees F
Standards
SAE J844, TYPE 3B and DOT-FMVSS 106
Includes
12 in Pigtail
Type
Coil with 12 in Pigtail, Pair, Red/Blue
Color
Red/Blue
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
15CA12-12
Country of Origin
United States
Dimensions
Outside Dia.
1/2 in
Length
144 in
Details
Temp. Range
-40 Degrees to 200 Degrees F
Standards
Includes
12 in Pigtail
Type
Color
Red/Blue
Item
Hose Assembly
Material
Nylon
Max. Working Pressure
225 psi
Description
Hose Assembly, Color Red/Blue, Length 144 in, Standards SAE J844, TYPE 3B and DOT-FMVSS 106