  • Mfr # NYM6100-16HH-UF01
  • Zoro # G509579417
Thread Size
M6
Fastener Length
16 mm
Head Width
22 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
NYM6100-16HH-UF01
Thread Size
M6
Fastener Length
16 mm
Head Width
22 mm
Head Height
4 mm
Drive Size
10 mm
Right Hand
Standards
Thread Type
Thread Pitch
1 mm
Description
Hex Head Cap Screw, System of Measurement Metric, Fastener Length 16 mm, Head Height 4 mm, Head Width 22 mm, Package Quantity 5