  • Mfr # SHD23134
  • Zoro # G7730626
/ea
Key Features
Size
34 mm
SAE or Metric
Metric
Number of Points
6
Socket Type
Deep
Measurement Type
Metric
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SHD23134
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Drive Size
1/2 in.
Size
34 mm
Length
3.02 in.
Width
1.78 in.
Well Depth
1.34 in.
Drive End Diameter
1.74 in.
Socket Opening Size
34 mm
Socket Depth
Deep
Details
Item
Deep Socket
SAE or Metric
Number of Points
6
Socket Type
Measurement Type
Weight
1.17 lb.
Description
Hand Drive Socket 1/2 Inch Drive x 34 mm