  • Mfr # SHD12323
  • Zoro # G7732778
/ea
Key Features
Size
23 mm
SAE or Metric
Metric
Number of Points
12
Length
1.19 in.
Socket Type
Shallow
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
SHD12323
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Drive Size
3/8 in.
Size
23 mm
Length
1.19 in.
Width
1.23 in.
Well Depth
0.60 in.
Socket Opening Size
23 mm
Socket Depth
Shallow
Details
Item
Shallow Socket
SAE or Metric
Metric
Number of Points
12
Socket Type
Measurement Type
Weight
0.25 lb.
Description
Hand Drive Socket 3/8 Inch Drive x 23 mm