  • Mfr # SHD13123
  • Zoro # G7732823
/ea
Key Features
Size
23 mm
SAE or Metric
Metric
Number of Points
6
Socket Type
Deep
Length
2.49 in.
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SHD13123
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Drive Size
3/8 in.
Size
23 mm
Length
2.49 in.
Width
1.23 in.
Socket Opening Size
23 mm
Well Depth
1.03 in.
Socket Depth
Deep
Details
Item
Deep Socket
SAE or Metric
Metric
Number of Points
6
Socket Type
Measurement Type
Weight
0.42 lb.
Description
Hand Drive Socket 3/8 Inch Drive x 23 mm