  • Mfr # BBS18SMG
  • Zoro # G3784159
Length
18"
Color
Dark Green
Overall Length
18 in
For Use With
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BBS18SMG
Length
18"
Overall Length
18 in
Bungee Length
18 in
Hook Length
3 in
Stretched Bungee Length
36 in
Stretch Length - Maximum
36 in
Color
Dark Green
End Type
S-Hook
End Material
Stainless Steel
Bungee End Material
Stainless Steel
Bungee End Type
S-Hook
Description
Bungee Strap, Bungee Material Polyurethane, End Type S-Hook, Hook Length 3 in, End Material Stainless Steel, Stretch Length - Maximum 36 in, Overall Length 18 in, Overall Width 1 1/2 in, Thickness 1/4 in, Color Dark Green, Product Type Bungee Strap