  • Mfr # BBS24SBL
  • Zoro # G3783949
Length
24"
Color
Blue
Overall Length
24 in
For Use With
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BBS24SBL
Length
24"
Overall Length
24 in
Bungee Length
24 in
Stretched Bungee Length
48 in
Hook Length
3 in
Stretch Length - Maximum
48 in
Color
Blue
End Type
S-Hook
End Material
Stainless Steel
Bungee End Type
S-Hook
Hardware Material
Stainless Steel
Description
Bungee Strap, Bungee Material Polyurethane, End Type S-Hook, Hook Length 3 in, End Material Stainless Steel, Stretch Length - Maximum 48 in, Overall Length 24 in, Overall Width 1 1/2 in, Thickness 1/4 in, Color Blue, Product Type Bungee Strap