  • Mfr # BBS36SBL
  • Zoro # G3783705
Length
36"
Color
Blue
Overall Length
36 in
For Use With
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BBS36SBL
Length
36"
Overall Length
36 in
Hook Length
3 in
Bungee Length
36 in
Stretched Bungee Length
72 in
Stretch Length - Maximum
72 in
Color
Blue
For Use With
End Type
S-Hook
Bungee End Type
S-Hook
Hardware Material
Stainless Steel
Bungee End Material
Stainless Steel
End Material
Description
Bungee Strap, Bungee Material Polyurethane, End Type S-Hook, Hook Length 3 in, End Material Stainless Steel, Stretch Length - Maximum 72 in, Overall Length 36 in, Overall Width 1 1/2 in, Thickness 1/4 in, Color Blue, Product Type Bungee Strap