  • Mfr # PSTPT0850FNFAGW
  • Zoro # G115231952
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PSTPT0850FNFAGW
Description
The Toughpower GT Snow Series brings high-performance power delivery with a sleek white finish. Available in 750W and 850W models, these PSUs feature 80 PLUS Gold efficiency, support for the latest ATX 3.1 and PCIe Gen 5.1 standards, and come with a native 12V-2x6 12+4 pin connector. Equipped with Smart Zero Fan technology and a 120mm hydraulic bearing fan, they provide quiet operation and reliable power. Fully modular, the Toughpower GT Snow Series is perfect for stylish, high-performance builds.