  • Mfr # 65X90X10-R2LS32-S
  • Zoro # G612496854
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
65X90X10-R2LS32-S
Country of Origin
United States
Description
65MM Shaft Dia; 90MM Housing Bore; 10MM Nominal Width; Nitrile Lip; Solid Seal; 10MM Actual Width; Spring Loaded; 2 Sealing Lips; Oil Seal; Carbon Steel Garter Lip Retainer; Steel and Rubber Case; R2LS32 Design Code