  • Mfr # R8VK3000-10
  • Zoro # G121898743
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
R8VK3000-10
Country of Origin
Unknown
Description
Timken Belts Aramax Wedge-Band R8VK3000-10 Banded V-Belt, 8V Section, 10 in W Top, 300 in L Outside, 7/8 in THK, Fabric