  • Zoro # G715670250
/ea
Key Features
Material
Plastic
Color
Green
See all product information
Get a 10% off coupon
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ACG3
Zoro #
G715670250
UPC #
Country of Origin
China
Details
Material
Plastic
Color
Green
Style
5" & 10" Scales plus Pencil
Description
The TRACER Contour Gauge Kit is our comprehensive profile scribing set, featuring both the TRACER 130mm and 250mm Contour Tool and the TRACER Deep Hole Construction Pencil.
  • Pack includes the TRACER Deep Hole Construction Pencil and Site Holster, plus both the TRACER 130mm and 250mm ProContour Gauges.
  • Deep hole marking up to 100mm deep in a 3mm width hole.
  • Deep hole marking up to 145mm deep in a 6mm width hole.