  • Mfr # TKDP-ATOP-45-12-OR-60
  • Zoro # G916553321
See details
Key Features
Color
Orange
Material
High-Density Polyethylene & Elastomer
Height
45 in
Weight
960 lbs
Number of Reflective Stripes
2
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
TKDP-ATOP-45-12-OR-60
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Height
45 in
Width
4 in
Details
Item
Delineator Post
Color
Orange
Material
Weight
960 lbs
Number of Reflective Stripes
2
Base Weight
12 lbs
Standards
MUTCD & FHWA
Includes
60 PCS
Description
  • SPECS: 45 Inch Tall | 12 Lbs Base | 60PC Kit | High Visibility Orange Color | Two 4" Reflective Collars | UV Resistant