  • Mfr # L-FLXCOB12-48RV-1
  • Zoro # G707059513
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Voltage
12V DC
Color Temperature
4800K
Lumens
245 lm
Standards
UL
Rated Life
50000 hr
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
L-FLXCOB12-48RV-1
Country of Origin
China
Dimensions
Width
0.39 in
Height
0.06 in
Length
156 in
Details
Voltage
12V DC
Color Temperature
4800K
Lumens
245 lm
Standards
UL
Rated Life
50000 hr
Adjustable Range
0.71 in
Watts
4.4 W
Housing Color
White
Mounting
Surface
Max. Fixture Wattage
13 W