  • Mfr # B-0133-ADF12-B
  • Zoro # G1624132
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
For Use With
T&S Brass faucets and valves
Inlet Size
1/2 in NPT Female, Adjustable Centers
Handle
Lever
Max. Pressure
125 psi
Cartridge-Spindle Type
1/4 Turn Compression
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
B-0133-ADF12-B
Country of Origin
United States
Dimensions
Inlet Size
Nozzle Size
12 in
Details
For Use With
T&S Brass faucets and valves
Handle
Lever
Max. Pressure
125 psi
Cartridge-Spindle Type
1/4 Turn Compression
Max. Temperature
140°F
Spray Valve Flow
1.15 GPM
Body Mount
Wall
Flow Rate
1.15 GPM
Min. Pressure
20 psi
Min. Temperature
40°F
Body
8 in Centers