  • Zoro # G710191231
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Depth
48.5 in
Overall Height
177.1 in
Width
74.7 in
Type
Modern
Includes
Hardware
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MLB9074
Zoro #
G710191231
UPC #
Country of Origin
Colombia
Dimensions
Overall Depth
48.5 in
Overall Height
177.1 in
Width
74.7 in
Details
Type
Modern
Item
Bar Cabinet
Includes
Hardware
Color
White
Material
Laminate
Features
Description
Upgrade your entertainment space with the Lafayette Bar Cabinet. a modern elegance and utility symbol. Choose from a range of classy finishes - white. black. or macadamia - to complement your decor. The cabinet boasts four wine racks of 4.4in.W x 4.4in.H each and an upper glass holder capable of storing ten stylish glasses. Complementing these are the multiple shelves behind its double doors. ready to house your bar essentials. The Lafayette Cabinet. where sophistication meets functionalityDimensions:Height: 69.7in. Width: 29.4in.Depth: 19.1in.Furniture Type: Ready to assemble full assembly required.Certifications: CARB phase II compliant - TSCA Title VI Compliant.