  • Zoro # G708853752
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Laminate
Width
23.6 in.
Height
71.1 in.
Depth
11.8 in.
Number of Drawers
0
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MLB4469
Zoro #
G708853752
UPC #
Country of Origin
Colombia
Dimensions
Width
23.6 in.
Height
71.1 in.
Depth
11.8 in.
Details
Material
Laminate
Color
White
Number of Drawers
0
Number of Doors
2
Includes
Hadware
Description
Add expansive storage space to any area of your home without taking up too much square footage, thanks to the TUHOME Free Standing 5-shelf Multistorage Cabinet. It features 5 deep, fixed shelves behind a pair of doors, making it ideal for organizing all your dry goods in a single place. Use it in your kitchen or bedroom as a handy wardrobe for casual clothes, in the garage for gear storage, or in the bathroom as a linen closet. The storage organizer cabinet is crafted from lightweight wood laminate with a bright white finish, accented with polished metal hardware and hidden hinges. Tall and slim, adding this cabinet to any corner or adjacent to your existing fixtures is easy. Its crisp white finish emphasizes the modern lines and easily complements any style of decor. Unclutter your life with the TUHOME Free Standing 5 Shelf Wood Pantry Multistorage Cabinet.Its size 23,6 in. W X 11,8 in. D X 70,8 in. H fits perfect in any room. Includes Single Door cabinet with five internal shelves 22,0 in. W X 12,9 in. H 11 lb max suggested load capacity