  • Mfr # HHTBGV34X12
  • Zoro # G7362138
/ea
Key Features
Thread Dia. (In.)
3/4 in
Type
Hook and Hook
Working Load Limit (Lb.)
3000 lb
Take Up (In.)
12 in
Standards
ASTM F-1145
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
HHTBGV34X12
Country of Origin
China
Dimensions
Thread Dia. (In.)
3/4 in
Closed Length
23.28 in
Open Length
36.78 in
Details
Item
Turnbuckle
Type
Hook and Hook
Working Load Limit (Lb.)
3000 lb
Take Up (In.)
12 in