  • Mfr # BULK-RS-E60-7
  • Zoro # G7787261
/ea
See details
Key Features
Thickness
1/2"
Width
36"
Length
30 ft.
Material
EPDM
Color
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BULK-RS-E60-7
Dimensions
Thickness
1/2"
Width
36"
Length
30 ft.
Details
Material
EPDM
Color
0.33
Temperature Range
-30 Degrees to 250 Degrees F
Texture
Smooth
Tensile Strength
1,000 psi
Thickness Tolerance
(-0.050" - +0.050")
Shape
Roll
Durometer
60A
Description
EPDM Rubber Roll No Adhesive - 60A - 1/2" Thick x 36" Wide x 30 ft. Long