  • Mfr # BULK-RS-BHS40-673
  • Zoro # G7794480
Width
36"
Length
20 ft.
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BULK-RS-BHS40-673
Width
36"
Length
20 ft.
Shape
Roll
Tensile Strength
1,500 psi
Thickness Tolerance
(-0.035" - +0.035")
Durometer
40A
Description
High Strength Buna-N Rubber Roll No Adhesive - 40A - 3/8" Thick x 36" Wide x 20 ft. Long