  • Mfr # BULK-RS-BHS50-1
  • Zoro # G7791811
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Thickness
1/32"
Width
36"
Length
30 ft.
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BULK-RS-BHS50-1
Thickness
1/32"
Width
36"
Length
30 ft.
Tensile Strength
1,500 psi
Shape
Roll
Durometer
50A
Thickness Tolerance
(0.000" - +0.016")
Standards
ASTM D2000 BF 510
Description
High Strength Buna-N Rubber Roll No Adhesive - 50A - 1/32" Thick x 36" Wide x 30 ft. Long