  • Mfr # BULK-RS-BHS40-635
  • Zoro # G7790935
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Thickness
3/4"
Width
12"
Length
18"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BULK-RS-BHS40-635
Thickness
3/4"
Width
12"
Length
18"
Tensile Strength
1,500 psi
Thickness Tolerance
(-0.059" - +0.059")
Shape
Sheet
Durometer
40A
Description
High Strength Buna-N Rubber Sheet No Adhesive - 40A - 3/4" Thick x 18" Wide x 12" Long