  • Mfr # BULK-RS-BHS70-632
  • Zoro # G7788704
Durometer
70A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BULK-RS-BHS70-632
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
18"
Rubber Length
18"
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1,500 psi
Thickness Tolerance
(0.000" - +0.016")
Description
High Strength Buna-N Rubber Sheet No Adhesive - 70A - 1/32" Thick x 18" Wide x 18" Long