  • Mfr # BULK-RS-BHS70-648
  • Zoro # G7792819
/ea
Free Shipping & Returns
Durometer
70A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BULK-RS-BHS70-648
Rubber Width
18"
Rubber Length
36"
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1,500 psi
Thickness Tolerance
(-0.035" - +0.035")
Description
High Strength Buna-N Rubber Sheet No Adhesive - 70A - 3/8" Thick x 18" Wide x 36" Long