  • Mfr # ZUSAH70MD253
  • Zoro # G407031420
/ea
Key Features
Dash Number
253
Durometer
70A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ZUSAH70MD253
Country of Origin
China
Dimensions
Actual Inside Dia.
5.359"
Actual Outside Dia.
5.637"
Details
Dash Number
253
Durometer
70A
Durometer (Hardness) Rating
Standard (70A - 80A)