  • Zoro # G812118310
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Speeds
6
Voltage
120V
Width
60 in
Damp/Wet Rating
Damp
Blade Finish
Black-Driftwood
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F0109
Zoro #
G812118310
Dimensions
Width
60 in
Depth
60 in
Height
15.5 in
Details
Number of Speeds
6
Voltage
120V
Damp/Wet Rating
Damp
Blade Finish
Black-Driftwood
Series (Name of Series/Collection)
Crawford
Fan Housing Material
Steel
Fan Blade Color
Black
Control (Pull Chain, Wall Control, Remote Control, WIFI)
Remote Control
Watts
22W