  • Zoro # G812118433
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Speeds
3
Voltage
120V
Width
52 in
Control (Pull Chain, Wall Control, Remote Control, WIFI)
Remote Control
Depth
52 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F0094
Zoro #
G812118433
Dimensions
Width
52 in
Depth
52 in
Height
18.75 in
Details
Number of Speeds
3
Voltage
120V
Remote Control
Blade Finish
Dark Bronze-Walnut
Fan Blade Finish
Black
Series (Name of Series/Collection)
Elburn
Number of Lights
2
Fan Blade Color
Black
Fan Housing Material
Steel
Watts
6W