  • Zoro # G912130489
Key Features
Length
16 in
Frame Finish
Matte Black
Light Bulb Wattage
40W
Bulb Base Type
E12 Candelabra
Style
Transitional
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
H0278
Zoro #
G912130489
Dimensions
Length
16 in
Width
35 in
Size
35 in W x 8 in H x 16 in D
Details
Frame Finish
Matte Black
Number of Lights
6
Light Bulb Wattage
40W
Bulb Base Type
E12 Candelabra
Style
Transitional
Bulb Included
No
Damp/Wet Rating
Damp
Shape
Linear
Sloped Ceiling
Yes
Voltage
120V