  • Zoro # G612130406
Key Features
Color
Black
Height
11.25 in
Length
5.5 in
Housing Finish
Matte Black and Brushed Brass
Lamp Type
E26 Medium - LED Compatible
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
W0394
Zoro #
G612130406
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Height
11.25 in
Length
5.5 in
Width
30 in
Size
30 in W x 11.25 in H x 5.5 in D
Details
Color
Black
Housing Finish
Matte Black and Brushed Brass
Lamp Type
E26 Medium - LED Compatible
Voltage
120V
Number of Lights
4
Style
Mid-Century Modern
Collection Name
Warren
Shade Material
Glass
Housing Material
Steel
Dimmable
Yes
Lamp Included
No
Lamp Watts
60W