  • Mfr # UNI-3648-4-BLU-230-1
  • Zoro # G1751659
/ea
See details
Key Features
Lift Table Item
Single Scissor Lift & Tilt Tables
Mobile/Stationary
Stationary
Lift Mechanism
Hydraulic
Lift Mobility
AC Powered
Lift Control
Hand Control
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
UNI-3648-4-BLU-230-1
Dimensions
Lifting Height Min.
8 in
Platform Length
48"
Overall Width
36"
Overall Height
20 in.
Platform Width
36 in.
Platform Depth
48 in.
Max. Work Height
8 in.
Details
Lift Table Item
Mobile/Stationary
Stationary
Lift Mechanism
Hydraulic
Lift Mobility
AC Powered
Lift Control
Hand Control
Lift Table Platform Style
Solid
Load Capacity
4000 lb.
Item
Work Platform
Phase
Single Phase
Includes
HP
2 hp
Frame Material
Steel
Voltage
230V