  • Mfr # UNI-4048-2-YEL-230-3
  • Zoro # G1751887
/ea
See details
Key Features
Lift Table Item
Single Scissor Lift & Tilt Tables
Mobile/Stationary
Stationary
Lift Mechanism
Hydraulic
Lift Mobility
AC Powered
Lift Control
Hand Control
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
UNI-4048-2-YEL-230-3
Dimensions
Lifting Height Min.
8 in
Platform Length
48"
Overall Width
40"
Platform Width
40 in.
Overall Height
20 in.
Max. Work Height
8 in.
Platform Depth
48 in.
Details
Lift Table Item
Mobile/Stationary
Stationary
Lift Mechanism
Hydraulic
Lift Mobility
AC Powered
Lift Control
Hand Control
Lift Table Platform Style
Solid
Load Capacity
2000 lb.
Item
Work Platform
Phase
Three Phase
Includes
Frame Material
Steel
Voltage
230V