  • Mfr # UNI-4848-2-YEL-230-1
  • Zoro # G1751799
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
UNI-4848-2-YEL-230-1
Lifting Height Min.
8 in
Platform Length
48"
Overall Width
48"
Overall Height
20 in.
Platform Width
48 in.
Max. Work Height
8 in.
Platform Depth
48 in.
Load Capacity
2000 lb.
Item
Work Platform
HP
2 hp
Voltage
230V