  • Mfr # UNI-4848-6-YEL-115-1
  • Zoro # G1752270
/ea
See details
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
UNI-4848-6-YEL-115-1
Lifting Height Min.
8 in
Platform Length
48"
Overall Width
48"
Overall Height
20 in.
Platform Width
48 in.
Max. Work Height
8 in.
Platform Depth
48 in.
Load Capacity
6000 lb.
Item
Work Platform
HP
2 hp
Includes
Phase
Single Phase
Frame Material
Steel
Voltage
115V