  • Mfr # AHA-6-15-12-TLC
  • Zoro # G605389972
/ea
Key Features
Load Capacity
6,000 lb.
Max. I Beam Height
158 in.
Gantry Crane Depth
180 in.
I Beam Flange Width
7 in.
Material
Aluminum
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
AHA-6-15-12-TLC
Country of Origin
United States
Dimensions
Max. I Beam Height
158 in.
Gantry Crane Depth
180 in.
I Beam Flange Width
7 in.
I Beam Height
12 in.
Wheel Width
3 in.
Height Adjustment
6 in.
Wheel Diameter
8 in.
Height
156 in.