  • Mfr # ULTT-4848-6-YEL230-3
  • Zoro # G7460245
/ea
Key Features
Load Capacity
6000 lb.
Platform Length
48 in.
Phase
Three Phase
Frame Material
Steel
HP
2 hp
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ULTT-4848-6-YEL230-3
Country of Origin
United States
Dimensions
Platform Length
48 in.
Overall Height
22 in.
Overall Length
54 in.
Platform Width
48 in.
Overall Width
48 in.
Width
48
Max. Work Height
24 in.
Platform Depth
48 in.
Details
Load Capacity
6000 lb.
Item
Ergo Lift/Tilt Table,6K,230V/Ph 3,48x48
Phase
Three Phase
Frame Material
Steel
HP
2 hp
Voltage
230V