  • Mfr # A-LIFT-HTL-27-300-44
  • Zoro # G4863759
/ea
Key Features
Overall Height
69 in.
Overall Length
35-1/8 in.
Overall Width
24 in.
Material
Steel
Color
Blue
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
A-LIFT-HTL-27-300-44
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Height
69 in.
Overall Length
35-1/8 in.
Overall Width
24 in.
Wheel Diameter
8 in. and 2 in.
Platform Length
35.125"
Lifting Height Max.
44 in