  • Mfr # AHLT-4048-3-43
  • Zoro # G5217460
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AHLT-4048-3-43
Lifting Height Max.
43 in
Lifting Height Min.
7 in
Platform Length
48.375 in
Platform Width
40-3/8 in.
Overall Height
7 in.
Overall Width
Overall Length
51 in.
Max. Work Height
43 in.
Platform Depth
Width
40.375
Load Capacity
3000 lbs
Item
Air Hyd. Scissor Lift Table 40x48
Steel
Material
Steel
Color
Blue
Power Source
80 CFM & 80 PSI