  • Mfr # ETS-840-30
  • Zoro # G5217296
/ea
See details
Key Features
Load Capacity
840 lb.
Platform Length
30"
Overall Width
30-3/8"
Overall Height
51-1/2"
Includes
Mold-on-rubber casters
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
ETS-840-30
Country of Origin
United States
Dimensions
Platform Length
30"
Overall Width
Overall Height
Platform Width
30 in.
Overall Length
43-5/16 in.
Caster Wheel Dia.
4 in.
Max. Work Height
38 in.
Platform Depth
30 in.