  • Mfr # DBPT-2448-12
  • Zoro # G913347046
/ea
See details
Key Features
Overall Length
52 in
Overall Width
24 in
Material
Steel
Color
Gray
Load Capacity
2000 lb
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DBPT-2448-12
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
52 in
Overall Width
24 in
Wheel Diameter
5 in
Platform Length
48 in
Depth
12 in
Platform Height
6 in
Details
Material
Steel
Color
Gray
Load Capacity
2000 lb
Item
Platform Truck
Features
12" raised sides