Safety Line, Indoor, Laser Blue, 3" W, 66-3134-98XP-634
  • Mfr # 66-3134-98XP-634
  • Zoro # G705716432
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Width
3 in
Height
9 in
Sign Material
Anodized Aluminum
Sign Background Color
614 Green, 618 Yellow, 623 Cardinal Red, 634 Blue
Size
10 x 9 x 3in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
66-3134-98XP-634
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width
3 in
Height
9 in
Size
10 x 9 x 3in
Length
10 in
Details
Item
Projector, light marking, signals
Sign Material
Anodized Aluminum
Sign Background Color
Style
Crane Safety Light Line, Crane Safety Light Line XP
Watts
98 W
Legend/Background Color
Line
Voltage
90 V AC, 305 V AC
Standards
3R (no additional safety eye wear required)
Operating Temp. Range
-40°F to 120F
Includes
LED Projector, Mounting Bracket, Power Supply
Laser Color
Blue
Power Source
AC Power
Indoor/Outdoor
Indoor
Product Type
Safety Crane Line
Minimum Operating Temperature
-40 Degrees F
Maximum Operating Temperature
120 Degrees F
Laser Class
3R
Mounting
Brackets
Power Connection
LED driver w/extension cord & bare leads
IP Rating
IP65
LED projection type
single line
Description
Projector, light marking, signals, Voltage 90 V AC, 305 V AC, Watts 98 W, Length 10 in, Width 3 in, Height 9 in, Legend/Background Color Line, Includes LED Projector, Mounting Bracket, Power Supply